Sisters

Powrót  | Drukuj  | Powiększ  | Zmniejsz  | Komentarze  | RSS 

odc. 11 - You can dance

Dodał(a):
Kaśka_i_Julka
Data:
2009-01-02 20:30 
Ocena:
Ocena: 4.70, Głosów: 110 Oceny rosnągłosów: 110 
Na małej sali gimnastycznej, jak co poniedziałek, zamiast zwykłych zajęć WF-u, dziewczyny z trzecich klas gimnazjum miały zajęcia z hip-hopu.

– Step, step, obrót! Step, step, obrót! Z życiem, z życiem! – pan Tomek, wuefista, z energią chodził między tańczącymi, poprawiał ustawienie, pokazywał poszczególne ruchy i mobilizował do większego wysiłku. Dziewczyny i tak wyciskałyby z siebie siódme poty, tylko po to, by zasłużyć na jego pochwałę, bo wszystkie, bez wyjątku, kochały się w panu Tomku.

Był superprzystojny, supersympatyczny, po prostu superwyjątkowy. No i niesamo-wicie podobny do Zaca Efrona.
– Kurczę, ale on tańczy – westchnęła po raz któryś z rzędu Kaśka, oglądając się za nauczycielem i próbując jednocześnie nie wypaść z rytmu. Ci z "You Can Dance" mogliby mu buty czyścić...
– Kaśka, tempo, tempo! Co ty, śniadania dzisiaj nie jadłaś?
Speszona, próbowała przyspieszyć i pogubiła się. Nie znosiła tańca i gdyby nie pan Tomek, wołami by jej tu nie przyciągnęli. Jakieś zwolnienie załatwiłoby sprawę…
– O! Julka, świetnie! Chodź, pokażesz dziewczynom, jak to trzeba robić!
"No tak, ona to zwolnienia nie potrzebuje, gwiazda od siedmiu boleści" – pomyślała Kaśka, patrząc z zazdrością, jak Julka powtarza za panem Tomkiem na maksa skomplikowaną sekwencję ruchów, wyginając ciało z taką łatwością, jakby co najmniej połknęła brazylijskiego węża.
– Dziewczyny, spokój!
Julia z IIIA i Sonia z IIIB, wpadnijcie do mnie po lekcjach. Będę w starym kantorku! – pan Tomek zabrał odtwarzacz i wyszedł z sali.
Julka zmęczona, ale szczęśliwa, pobiegła do szatni, żeby się przebrać. Uwielbiała tańczyć, a pan Tomek prowadził zajęcia po prostu świetnie. I w ogóle był boski…
Wzięła swoje rzeczy z wieszaka i przeniosła się do dziewczyn z IIIB.
– To ty jesteś Sonia? – spytała niską, śliczną brunetkę, która właśnie w pośpiechu
zapinała dżinsy.
– Pewnie. A ty Julka? – Sonia uśmiechnęła się do niej i wyciągnęła rękę. – Świetnie tańczysz, dziewczyno.
– Ty też! – przyznała szczerze Julka. – Słuchaj, a po co on chce nas widzieć?
– Będzie robił w szkole formację taneczną. Fajnie, nie?
– No jasne. Kocham tańczyć.
– Ja to jeszcze moją siostrą zapiszę. Chodzi do nas rok niżej i niezła jest w te klocki.
Julka szybko wskoczyła w swoje markowe bojówki i zieloną bluzę.
– Idziemy? – Sonia była zwarta i gotowa.
– Chwileczkę – Julka musiała jeszcze tylko poprawić sobie makijaż. W końcu nie mogła iść na rozmowę z najprzystojniejszym nauczycielem w szkole z rozmazanym okiem.
Korytarz był wąski, ciemny i zagracony. Dawno nieużywane przyrządy gimnastyczne ustawiono pod ścianami tak, że trudno się było przecisnąć.
– To na pewno tutaj? – zdziwiła się Julka.
– Jakoś tak tu dziwnie…
– Trochę. Tędy się kiedyś wchodziło na salę, ale to zanim ją rozbudowali. A w starym magazynku pan Tomek trzyma swoje rzeczy. No chodź, przecież tu nie straszy – zaśmiała się Sonia, i w tym momencie drzwi na końcu korytarza uchyliły się.
– Ty sobie, facet, uważaj! – usłyszały wyraźnie. Z pewnością nie był to głos pana Tomka, w ogóle nie był to głos nikogo dorosłego. – Drugi raz mi taki numer wykręcisz i po tobie. Kumasz? Po tobie! Krzywda ci
się stanie.
Drzwi otworzyły się szerzej tak gwałtownie, jakby ktoś w nie kopnął. Jarzeniówka z magazynku oświetliła korytarz. Julka i Sonia, niewiele myśląc, schowały się za wielką skrzynią gimnastyczną. Ktoś wyszedł z kantorku i szybko ruszył korytarzem. Musiał być w stroju do koszykówki, bo skulona Julka zobaczyła charakterystyczne, biało-czarno-czerwone sportowe buty, a na nodze, tuż nad cholewką, wytatuowaną atakującą kobrę.


Komentarze


Kolejne strony: 1 2 3 4 ... 17 18 19 >  >> 

Liczba komentarzy: 113

Komentarze


Kolejne strony: 1 2 3 4 ... 17 18 19 >  >> 

Liczba komentarzy: 113

Sisters - ostatnie foty

Ocena: 4.73, Głosów: 73 Komentarzy: 37 Ocena: 3.83, Głosów: 64 Komentarzy: 69 Ocena: 3.15, Głosów: 65 Komentarzy: 56 Ocena: 3.99, Głosów: 85 Komentarzy: 70 Ocena: 3.62, Głosów: 56 Komentarzy: 50 Ocena: 4.27, Głosów: 44 Komentarzy: 42

Słuchaj radia RMF BRAVO 

Top Lista BRAVO

Ostatnio dodane

Kalendarz

< sierpień 2017 >
   Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31 31 1 2 3 4 5 6
32 7 8 9 10 11 12 13
33 14 15 16 17 18 19 20
34 21 22 23 24 25 26 27
35 28 29 30 31 1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10

Szukaj

Wyszukiwanie


Blogi - Kategorie