Życie - Artykuły

Powrót  | Drukuj  | Powiększ  | Zmniejsz  | Komentarze  | RSS 

Pusty portfel? Wypróbuj 5 trików na łatwe oszczędzanie!

Dodał(a):
bravo
Data:
2016-11-02 13:20 
Ocena:
Ocena: 5.00, Głosów: 1 Oceny rosnągłosów: 1 

Kategoria:
Życie
Pusty portfel? Wypróbuj 5 trików na łatwe oszczędzanie!

Znowu nie masz nic na koncie, portfel świeci pustkami, a do kieszonkowego daleko? Może czas na niewielkie oszczędności? Podpowiadamy - jak to zrobić, by pieniądze same nie uciekały?

Po pierwsze: Uważaj na ukryte opłaty!


Prowizja w banku czy prowizja w bankomacie to pewnie dla Ciebie zupełnie obce wyrażenia, ale bardzo często mają one wpływ na to co dzieje się na naszym koncie. Pamiętaj o tym, by sprawdzać w których bankomatach nie będziesz musiała płacić prowizji. Czasami na jednej wypłacie możesz stracić nawet do 5 złotych. Może się uzbierać niezła sumka po miesiącu, prawda?

Po drugie: Nie przepłacaj!


Twoja ulubiona kawa kosztuje 15 złotych, a na koncie masz niewiele więcej? Może warto zrezygnować z modnego napoju na rzecz butelki wody? Kilka razy w miesiącu taka oszczędność może przynieść bardzo pozytywne skutki. Sprawdzaj też ceny w sklepach - czasami modna kurtka bomberka w tym samym kolorze i o podobnym kroju w jednym sklepie kosztuje 99zł, a w drugim o kilkadziesiąt złotych więcej. Skoro są prawie identyczne to po co przepłacać?

Obrazek


Po trzecie: Zrób sobie zakupowy detoks!


Spróbuj przez dwa tygodnie nie wychodzić do galerii handlowych. Czasami żądza kupna nowej bluzki jest silniejsza od Ciebie i doskonale to rozumiemy, ale możesz spróbować z niej zrezygnować. Na pewno Twoja szafa i doskonałe stylówki przez to nie ucierpią, a w portfelu ponownie zostanie kilka złotych.

Po czwarte: Myśl ekonomicznie.


Bilet miesięczny jest dużo bardziej opłacalny niż pojedyncze kupowanie ich kilka razy w tygodniu, karnet na siłownie najprawdopodobniej jest znacznie lepszy niż pojedyncze wejście z koleżanką, a dzięki kodom rabatowym możesz zaoszczędzić czasem nawet kilkadziesiąt procent na zakupach internetowych. Myśl, interesuj się, sprawdzaj.

Po piąte: Planuj!


Zaplanuj swoje zakupy na miesiąc do przodu, a te pieniądze które Ci zostaną wrzuć na konto oszczędnościowe. Założysz je w kilka minut z pomocą mamy, a zaoszczędzone pieniądze na osobnym koncie znacznie trudniej wydać. Rozpisz na kartce na co wydasz kieszonkowe, a od razu zobaczysz ile będziesz mogła zaoszczędzić. To naprawdę proste!


Komentarze


 

Liczba komentarzy: 0

Komentarze


 

Liczba komentarzy: 0


Słuchaj radia RMF BRAVO 

Top Lista BRAVO

Ostatnio dodane

Kalendarz

< sierpień 2017 >
   Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31 31 1 2 3 4 5 6
32 7 8 9 10 11 12 13
33 14 15 16 17 18 19 20
34 21 22 23 24 25 26 27
35 28 29 30 31 1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10

Szukaj

Wyszukiwanie


Blogi - Kategorie